Pro který typ půjčky se rozhodnout?

posted in: Akční novinky | 0

Dnešní trh nabízí skutečně celou škálu možností při potřebě finanční pomoci. Nejrozšířenější jsou pochopitelně bankovní společnosti, které existují skutečně dlouhou dobu a nabízí kvalitní produkty. Mají však jednu velkou nevýhodu – nejsou vhodné pro každého. Banky mají totiž velmi přísné podmínky pro schvalování úvěrů, ne každý si tak může dovolit půjčku v bance. Proto se u nás hojně rozšiřují i nebankovní společnosti, které jsou velkou konkurencí právě bankám. Na trhu existují také již celkem dlouhou dobu, mají tak bohaté zkušenosti. Např. půjčky pro nezaměstnané jsou jednoznačně nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším nebankovním úvěrem vůbec. Po průzkumu bylo zjištěno, že nejvíce zamítnutých bankovních úvěrů je právě z důvodu nízkého příjmu. Zájem je tak na místě. U produktu tohoto typu není kontrolován doklad o příjmech, půjčku si tak mohou dovolit i nezaměstnaní, důchodci nebo ženy na mateřské.

V zájmu nezaostávají ani nebankovní půjčky bez registru a zástavy, které taktéž spadají do nebankovní kategorie. Jsou přímo určeny těm, co v minulosti udělali krok vedle a octli se v registru dlužníků. Patříte-li i vy mezi tzv. dlužníky nebo neplatiče, produkt tohoto typu jistě oceníte. Vhodný je totiž pro každého bez rozdílu. Proč?

Odpověď je nasnadě. Zřízení úvěru v bance je tak časově i psychicky náročné, že je přímo nevhodné pro zřizování krátkodobých úvěrů, které mají pomoci jen v současné nebo dočasné situaci. Zřízen nebankovního úvěru je otázkou několika minut, proto je často využíván jako finanční injekce, často právě před výplatou.
Peníze můžete mít totiž takřka okamžitě, stačí jen vyplnit krátký online formulář a počkat, než dojde ke schválení. Nebankovní společnosti jsou pro banky skutečně silnou konkurencí.